Behouden groen: verplaatsing bomen voor vervangen persleiding in Almere

Een persleiding bij bedrijventerrein Markerkant in Almere is verouderd. Deze persleiding is nodig om het afvalwater van huizen en bedrijven in de omgeving naar de afvalwaterzuivering te krijgen. Om lekkages te voorkomen, moet de leiding eind dit jaar/ begin 2026 vervangen worden. De persleiding ligt in de grond. Om te voorkomen dat de bomen beschadigen, verplaatsen we de bomen langs de busbaan tussen Markerkant 15 en de Spoordreef. Waterschap Zuiderzeeland en gemeente Almere verplaatsen gezamenlijk de bomen op 19 tot en met 21 februari 2025. We verwachten geen hinder voor het verkeer.

Verplaatsing van bomen doen we zorgvuldig

Negen bomen verplaatsen we een paar meter richting de busbaan. Dit doen we zorgvuldig met materialen die dit kunnen, zonder de boom te beschadigen. Ook houden we rekening met het broedseizoen. Op die manier verstoren we de natuur zo min mogelijk. 

Twee bomen kunnen we niet verplaatsen

Twee bomen staan op de verouderde persleiding. Het wortelstelsel van deze bomen is vergroeid met de verouderde persleiding. Daarnaast zijn de wortels van deze bomen niet goed ontwikkeld. Dat is uit vooronderzoek gebleken. De kans dat de bomen verplaatsing overleven is zeer klein. Daarom verwijderen we de twee bomen.  

Kijk voor meer informatie: 

Persleidingen | Waterschap Zuiderzeeland